top of page

Ankara Kilit Taşı

Ankara kilit taşı sağlam ve kullanışlı özellikleriyle tercih edilen, yağmur, kar ve benzeri dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olan bu taşlar, çevre düzenleme işlemlerinin en önemli unsuru olarak değerlendirilmektedir. Çevre düzenleme kategorisinde değerlendirilen bu ürünlerin renkleri de vardır. Bu renkler sayesinde Ankara kilit taşı ustası elemanlar, istediğiniz desen çalışmasını kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Yağmur, kar, su baskını ve benzeri etkenlerin kırıcı etkilerine karşı dayanıklıdır. Kırılma meydana geldiği zaman, kolaylıkla değiştirilebilir.

Çevreniz Güzelleşsin

Bakımsız bahçeler ve parklar, her zaman kötü bir görünüm meydana getirmektedir. Özellikle yağmur yağdığı zaman, çamurdan geçilmeyen bahçeler ve parklar, rezil bir görüntü meydana getirir. Ankara kilit taşı seçenekleri, hem çamuru ortadan kaldırmaktadır. Hem de güzel bir görüntü meydana getirmektedir. Ankara kilit taşı ürünleri, sert alaşımıyla, özel pres özellikleriyle, ağır yüklere karşı dayanıklıdır. Nem geçirmeyen özel katkı maddesi, suyu direkt olarak alt kısma geçirmektedir. Alt kısmının kum olması ve yumuşak özelliklere sahip olması, ağır yük baskılarına karşı dayanıklılığı artırmaktadır. Renk tercihi kategorisiyle, göze hoş gelen mükemmel görsel özelliklere sahiptir.

Tasarımı Oldukça Başarılı

Yapısal özelliklerinin yanı sıra kaymayı önleyen ve kilitlenmeyi sağlayan tasarım özellikleri de oldukça başarılıdır. Kilitlenebilir şekilsel yapısı, aynı zamanda güzel bir görüntü meydana getirmektedir. Elips şeklindeki ve baklava kesim şeklindeki ürünler de kullanılmaktadır. Görsel olarak aradığınız bütün özellikleri bu taşlarda bulabilirsiniz.

Nasıl Döşenir?

Taşların yapısal sağlamlığının yanı sıra kolay döşenir özelliklere sahip olması da işin farklı bir boyutudur. Döşeme yapılacak alanın özel olarak düzleştirilmesi gerekmektedir. Düzleştirme işleminde, iş makineleri bahçedeki tümsek yerleri düzleştirirler. Ardından silindir iş makineleri ile çökebilecek yerler tespit edilir. Çöken kısımlara kum takviyesi yapılır. Bu takviyeden sonra ince bir kum serilir ve döşeme işine geçilir. Bu işlemlerde orta kısımlar için özel göbek tasarımları yapılabilmektedir.

Renkli özel desen çalışmaları da oldukça kaliteli sonuçlar verebilmektedir. Bu konunun uzmanı olan ustaların tercih edilmesi, oldukça önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir. Hizmet kalitesi bakımından ustalık önemli bir konudur. Bu konuda usta olmayan kişiler, istediğiniz kalitede taş döşeme işlemini gerçekleştiremezler.

bottom of page