top of page

Kilit Taşı

Kilit taşı seçenekleriyle açık hava dekorasyon çalışmalarında etkileyici ve dekoratif görseller hazırlayan firmamız, uzun yıllar görselliğini koruyan ürünler sunmaktadır. Bütün zeminlere uygulanabilen bu ürünler, sitelerin bahçelerinde, kaldırımlarda, özel kurum ve kuruluşların bahçe tasarımlarında kilit taşı  vazgeçilmez özelliklere sahiptir. Ve son derece kullanışlıdır. 

 Bahçe Tasarımlarında Mükemmel Çözüm

 

            Sitelerin çamurlu bahçeleri, her zaman sorun olmuştur. Gerek araç park etme konularında olsun ve gerekse görsel açıdan olsun, toprak bahçeler sorun teşkil etmektedir. Yağmur yağdığı zaman buralarda biriken sular bahçeyi kullanılmaz hale getirir. Kilitli taş döşeme hizmetleriyle yağan yağmur birikmek ve her zaman düzgün bir zemin meydana getirir. Bütün zeminlere rahat bir şekilde uygulanan bu kilitli taşlar, kolay döşeme seçenekleriyle kısa zamanda kullanıma hazır hale getirilmektedir. Yürümekte zorlanacağınız çamurlu yolların ve bahçelerin kullanışlı hale gelmesi için yapılacak en önemli işlem kilitli taşların kullanımıdır.

Ankara Kilit Taşı

Estetik Görsellik

 

            Klasik kilit taşı  seçenekleri şehir içerisinde en çok rastladığımız modellerdir. Kaldırımlar, parklar ve diğer gezinti alanları, bu kilitli taşlar sayesinde kullanışlı hale gelmektedir. Elips kilitli taşlar da diğer bir modeldir. Bu model bal peteği görünümü kazandırarak harika bir görsellik meydana getirir. Özel bahçe ve park tasarımlarında tercih edilmektedir. Renk özellikleriyle birinci sınıf olan bu ürünlerde renk seçenekleri de vardır. Gri, kırmızı ve beyaz renklerle istediğiniz desen çalışması yapılabilir. Ankara kilit taşı kategorisinin en renkli üyelerinden biri olan elips kilitli taş, yağmur ve kar gibi etkenlere dayanıklıdır. Ağır yüke dayanıklı özellikleriyle tercih edilen bu taşlar, istediğiniz özellikleri sunmaktadır. Baklava taş seçenekleri, adından da anlaşılacağı gibi baklava deseni meydana getiren kilitli taşlardır. Bu taşlarla bahçe tasarım işlemlerinde birinci sınıf çözüm üretilmektedir. Renk seçenekleri sayesinde istediğiniz görselliği oluşturabilirsiniz.

 

 Dayanıklı Özelliklere Sahiptir

 

            Site, apartman ve oto park bahçelerinde tercih edilen klasik kilitli taşlar, araç ağırlığına dayanıklıdır. Sağlam yapısıyla suya dayanıklı olan bu ürünler, kolay döşenmektedir. Döşeme işlemlerinde zemin tesviyesi önemlidir. Ustalar zemin tesviyesinde suyun akış yönünü hesap etmektedir. Ayrıca istediğiniz desen çalışmalarını da yapabilirler. Zeminin sert olması ve çökmelerin meydana gelmemesi, kilit taşı estetiğini korumaktadır. Zemin yapısı bu işlerde çok önemlidir. Bu konuda uzman olan ekipler, pratik bir şekilde taş döşeme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Günümüz teknolojisi ile üretilen bu taşların dayanıklılık özellikleri oldukça iyidir. Uzun yıllar renk yapısını ve mekanik yapısını korumaktadır. Firmamız, yeni ve etkili yöntemleri takip ederek, yeni kilitli taş modelleri üzerinde çalışmalara devam etmektedir.

 

bottom of page