top of page

Bahçe Düzenleme Fikirleri

Ömer Hayamın dediği gibi baharınız bahçenizden belli olsun Bahçe düzenleme fikirleri hakkında gerek komşu bahçelerden gerek internet üzerinden bir çok araştırmalar yapmışsınızdır. Beğendiğimiz görseller hoşumuza gider ve fiyat araştırmasına başlarız ancak bu nokta da peyzaj firmalarının sundukları fiyatlar ise yüksek bütçelerle adeta cep yakmaktadır. Ve bunu bir de bahçe düzenlemelerinin rutin bakımlarını yaptırmak gerekir. Bunlar da karşınıza ekstra olarak çıkacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde artık hizmet sektöründe de resmen çağ atladık bu gelişen teknolojiler sayesinde artık ekmeği ekmekçiden ala biliyor. Aradaki aracıları çıkarak diğer istediğimiz hizmeti ekmekçinin kendisinden ala biliyoruz.

UZMAN İŞÇİLİK

 İnşaat ve peyzaj işlerinde sıklıkla karşılaştığımız durumlardan biriside taşeron firmalar işi 2 kat yüksek fiyatlardan alarak bir alt kişiye devretmeleri ve ya yaptırmaları bura da bizim kaybımız neredeyse ödediğimiz rakamın %50 den fazladır. Yani çalışan ustalar değil de alanı sadece iş almaya geldiğinde gören kişiler kazanıyor. Firmamızdan bahçe düzenleme taşları ve ya diğer bahçe düzenleme ile ilgili aldığınız fiyatların ekonomik olması sizleri tedirgin etmesin işi alanda biziz uygulamasını yapan da biziz onun için diğer peyzaj firmalarına göre fiyatlarımız daha ekonomik ola bilir.

PRATİK BAHÇE DÜZENLEME

Pratik bahçe düzenlemelerini aslında eli yatkın insanlar kolaylıkla yapa bilir. Bana göre bahçe düzenlemeleri biraz da kişisel becerisi olan kişiler de rahatlıkla yapa bilir. İnternette birçok site de görmek mümkündür iki tane çöp tenekesini erkek ve bayan figürleri çizerek boyanmış bana göre çok basit bir işlem ve gören özellikle bayan müşterilerimizin neredeyse tamamı bu görseli oldukça beğenmektedirler. Bana göre aslında herkesin kolaylıkla bahçesinin bir köşesine yapa bileceği uygulamalardan birisidir. Bu uygulamanın maliyeti sizlere 500 TL den az olacaktır.

BAHÇE DÜZENLEME FİKİRLERİ

Bahçe düzenleme fikirleri arasında sizlere ilk başta önermek istediğim uygulama bahçelerin olmazsa olmazı ve temiz bir hava için gerek duyduğumuz yeşil alanlar yani çim ekimi ve diğer bitkiler çim ekimleri büyük siteler ve bireysel alanlarda çok önemlidir. Bahçe düzenlemelerinin kilit taşı diye biliriz. Bir çok kişi bu hizmet için aylık ödemeli bakım hizmetleri almaktadır. 5 sene öncesine kadar ne gerek var uğraşmayla hazırını yaparınız alan anında yeşile bürünür diyenlerdendim ancak yapılan hazır çim uygulamalarının 2 sene sonra yenilenmesini gördükten sonra doğal çim ekiminin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu kanatine bende kapıldım ve neredeyse 4 yıl önce Sincan da çardak sitesinde yaptığımız çim ekimine  hiçbir müdahale de bulunmadan ilk gün ki gibi çıkmaktadır yönetimin 4 yıllık süreçte tek yaptıkları masraf çim biçme masrafıJ onun için sizlere önerimiz bahçe düzenleme işlerinde doğal çim ekimini tercih etmeniz olacaktır.

BAHÇE DÜZENLEME ÖRNEKLERİ

Gelelim bahçe düzenleme taşlarına örnek bol fiyat pahalı olan uygulamalardan birisi düşük bütçeli olan taşlar klasik modeller neredeyse her yapıda bu modelleri göre biliriz. Bu taş bahçe düzenleme tekniklerinde yol döşemesinde ve otopark gibi sert zeminlere mutlak gerek duyulan bölgelerde uygulanır. Bahçe düzenleme taş çeşitleri sayılamayacak kadar fazladır. Süs için ayrı zemin çalışmaları için ayrı modellere gerek duyulur. Sert zeminler için beton elamanlarından birisi tercih edilmelidir ki kalitesinden uzunca yıllar yararlana bilelim bahçe düzenleme taşları uygulama ile birlikte olduğu için fiyatları konusunda biraz pahalı ola bilir. Onun için seçim yaparken uzun ömürlü olmasına dikkat etmeniz avantajınız olacaktır. Ankara da sizlere en ekonomik fiyatlarda en pratik çözümlerde bahçe düzenleme hizmetleri sunan firmamızı arayarak kaliteli hizmetlerimizden yararlana bilirsiniz.

Kilit Taşı Ustasını
Hemen Ara
EMAIL
Çalışma Saatleri

7/24

bottom of page