top of page

Çevre Düzenleme

Çevre düzenleme yani son rütuşlar müklerin kaba inşaatından sonra gelinen son nokta çevre düzenleme çalışmaları peki çevre düzenleme çalışmaları neleri kapsar küçük bahçeler de küçük bütçelerle nasıl harikalar yaratılır. Çevre düzenleme çalışması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir.Çevre düzenleme bir çok farklı işi içerisinde barındırır. Bunlar arasında sert zemin döşemeleri, bahçe duvarı, çim ekimi, peyzaj, gibi bir çok kalem iş bulunmaktadır. Çevre düzenleme firmanızdan ne gibi hizmet ala bilirsiniz ?

Çevre düzenleme çalışmanıza yani bahçe düzenleme çalışmalarna ilk olarak bahçe düzenleme için gerekli ağır tonajlı malzemleri sırasını düzenli olarak yaparak alana almanız gerekir.Eğer çevre düzenleme çalışmanız da çim ekimi varsa bahçemize ilk olarak çim ekimi için gerekli toprak takviyeleri yapılmalıdırki ilerleyen zamanlarda diğer çalışmalarımıza zarar verilmesin toprak takviyesi yapıldık dan sonra çim ekimine ara vererek diğer çevre düzenleme işlerinize dönmelisiniz ki sert yürüme yolu gibi sert zemin çalışmalarınızda çim ekimi çalışmalarımız zarar görmesin çevre düzenleme çalışmalarının bütün bu işlelerini tek bir çevre düzenleme firmasına vermeniz sizin faydanıza olacaktır. Yapılacak çevre düzenleme işlerini sıraladıkdan sonra işe koyula biliriz artık.

İşe mülkümüzü hem dış tehlikelerden koruyacak hem arazi sınırımızı belirleyecek bahçe duvarlarımızdan başlaya biliriz. Bu işlem isteğe bağlı olarak hem çok uygun fiyatlarda hem yüksek meblalarda uygulana bilir. Çevre düzenleme çalışmasının en pahalı uygulaması diyebiliriz. Bahçe duvarı yaptırırken nasıl bir desen de bahçe duvarı modeli istediğinizde bütçenizi etkileyecektir. Günümüzde ağır çelikden yapılan kendiliğinden desenli bahçe duvarı modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Kalıplarda bulunan desenlerin beton ile modelini bulmasından oluşan bahçe duvarı özel isteklere göre de çelik kalıplara yerleştirilen desenlere istenilen desenler işlenilebilir. Çevre düzenleme bahçe duvarı yükseklikleri istenilen yükseklikte yapılabilir. Ayrıca bahçe duvarı üzerine ferforje ve ya yeşil renklerdeki panel çit ile hem güvenliği daha garantiye ala bilir. Hem Çevre düzenleme çalışmalarınızı daha da süsleye bilirsiniz.

Çevre düzenleme çalışmasında sıra geldi sert zemin kaplamalarına çevre düzenleme firmanız ile karar verdiğiniz parke taşı ve ya diğer sert zemin döşemesi taşlarını yürüme yolları çardak altlarına gibi bölgelerde uygulata bilirsiniz. Otopark alanlarına klasik kilit taşı modeli diğer yürüme yolları gibi bölgelere de dekor kilit taşı modellerini güvenle tercih ede bilirsiniz.

Ve çevre düzenleme işlerinin en keyifli çalışması yeşillendirme yani peyzaj bu konu da daha önceden belirlenen alanlara istediğiniz ağaçları dikerek çim ekimine başlaya bilirsiniz. Çim ekimi konusunda da hazır rulo çim ve diğer doğal ekim çim seçenekleri arasından dilediğinizi seçe bilirsiniz. Ancak Ankara iklimine önerimiz doğal ekim çimdir. Daha uzun ömürlü bir çalışma olacaktır.  Sizlere Ankara merkez ve bütün ilçelerinde çevre düzenleme firması olarak hizmet veren firmamız ekonomik fiyatları ve bir çok refaransı ile 2018 yılın da da hizmetine devam ediyor.

Ankara Kilit Taşı
bottom of page