top of page

Gölbaşı Bahçe Duvarı

Gölbaşı bahçe duvarı, Gölbaşı bahçe duvarı ustası çevre düzenleme çalışmalarında neredeyse bütün yapıların gerek duyduğu bahçe duvarı çalışması oldukça ağır ve teferruatlı bir çalışmadır. Mülklerin konumuna göre yüksekliği ayarla na bilir birçok bahçe duvarı yapımı metodu vardır. Ancak şu anda en en ekonomik ve sıklıkla tercih edilen model yerinde çelikler le yapılan kendi desenini kendisi veren bahçe duvarı modelleridir. İşçilik kısmı son derece ağır diye biliriz. Yalnız buradan şu konunun altını çizmek istiyoruz çelik kalıplı Gölbaşı betonarme bahçe duvarı yapımı diğer bahçe duvarı örneklerinden çok farklı bir uygulamadır. Doğal taşlara örülen taş duvarı modellerinin yerini bu taş duvar görünümlü çelik kalıplar almış durumadır.

Gölbaşı bahçe duvarı ustası arayan birçok müşterilerimiz bahçe duvarı yapımı hakkında pek fazla bilgiye sahip olmadıkları için bize sıkça sordukları sorulardan bir tanesi de desenli bahçe duvarı modellerinin hazır olarak getirip mi kuruluyor diye sormaları elbette hayır bahçe duvarı yapılacak alana sadece çelik kalıplar gelir ve kurulur beton mikserleri yanaşarak kalıp içerisine dökülür ve bir gün sonra kalıplar sökülerek gölbaşı bahçe duvarı meydana çıkar daha önce de söylediğimiz gibi Gölbaşı bahçe duvarı yapımı fiyatları diğer çevre düzenleme işlerine göre biraz pahalıdır. Hatta en pahalı uygulama diye biliriz malzemem işçilik dahil m2 si 150 TL ye kadar çıkmaktadır.

 Bahçe duvarı m2 fiyatları aynıdır. Ancak m2 de değişiklere gidilerek bahçe duvarı fiyatları düşürüle bilir. Gölbaşı bahçe duvarı m2 si hesaplaması sadece duvar uzunluğu ile hesaplanmaz duvar üzerindeki küpeşte, duvar beton babaları, ve görünmeyen toprağın altında kalan kısım yani bahçe duvarı hatıl bölümü de m2 ye dahil edilerek hesaplanır.  Gölbaşı bahçe duvarı ustası bahçe duvarı yüksekliğine göre bahçe duvarı hatıl çalışması yapar 1 m yükseklikteki bahçe duvarı için ideal olan hatıl ölçüleri 30x50 ebatlarında olmalıdır. İstinat duvarı çalışmalarında ise bu ölçüler duvar yüksekliğine göre değişmektedir. Sizlerde gölbaşı bahçe duvarı ustası gölbaşı duvar ustası gibi aramalarınızı sonuçlandırmak ve kaliteli bir hizmet almak için bizi arayın..

bottom of page