top of page

Kilit Taşı Fiyat

Kilit Taşı Fiyatı Kiit Taşı Fiyatları

 

Yol yapımında ya da kaldırım döşemesinde kullanılan, düzgün yontulmuş, köşeli köşeli taşa Kilit Taşı Fiyatları denir. Kilit Taşı Fiyatları döşendiği her yere estetik bir hava katmaktadır. Modern görünümü nedeniyle şehirler için birebirdir. Kilit Taşı Fiyatları oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca ağır yüke ve doğal hava şartlarına dayanır. Bu kadar dayanıklı olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilmektedir. Kilittaşınında kendi içinde çeşitleri vardır.

 1- Damla Kilit taşı,

 2- Düz Kilit taşı,

 3- Petek Kilit taşı,

 4- Prizma Kilittaşı olmak üzere çok sayıda çeşidi bulunmaktadır.

 

 Kilit Taşı Avantajları Nelerdir?

 

 Kilit taşının en önemli avantajı ekonomik ve dayanıklı olmasıdır. Özellikle çok soğuk havalarda don olaylarına en dayanıklı taş türüdür. Kilit Taşı Fiyatları döşemesi çok kolaydır. Kilit Taşı Fiyatları döşenen yerlerde su birikintisi olmaz. Kilit taşı döşenen yerlere serinlik verir. Çevreye uyum sağlar. Çeşit çeşit renk ve desenleri vardır. Söküldüğü zaman başka yere tekrar döşenebilir. Killit taşları yerli üretimlerdir.

 

 Kilit Taşı Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

 1- Caddeler

 2- Yollar

 3- Apartman ve site önleri

 4- Endüstriyel sahalar

 5- Kaldırımlar

 6- Yürüyüş yolları

 7- Çay bahçeleri

 8- Okul bahçeleri

 9- Eğimli yollar

 10- Erozyon kontrollü alanlar

 11- Park ve bahçeler gibi pek çok alanda Kilittaşı kullanılmaktadır.

 

 Kilit Taşı Nasıl Döşenir?

 

 Kilit taşı farklı model, desen ve türde olabilmektedir. Kilittaşlarının döşeneceği yerin zemini çok önemlidir. Zeminin düzlüğü, eğimi hep hesaplanmalı ve döşemeye uygun hale getirilmelidir. Daha sonra beton üzerine kum serilir. Serilen kumun üzerine tek tek ince işçilik sergilenecek el ile taşlar dizilir. Kilittaşları elle dizildikten sonra üzerinde silindir dolaştırılır. Silindir dolaştıktan sonra taşlar yerine oturur ve sağlam bir halegelir.

 

 Kilit Taşı Döşeme Fiyatları Ne Kadardır?

 

 Kilit taşı diğer taş döşeme türlerine göre daha ekonomiktir. Kilit taşı döşeme fiyatı belirlenirken deseni, rengi, modeli, döşeme yapılacak zeminin ölçüsü hep bir etkendir. Kilit taşı fiyatları genellikle adet metre kare hesabına göre bir fiyat ortaya koyar. Kilittaşı döşemesi için ortalama güncel fiyatlar bulunmaktadır.

bottom of page