top of page

Kilit Taşı Ustası

Kilit taşı ustası yaz aylarında döşemesini sıklıkla gördüğümüz belediyelerin kaldırım çalışmalarında , diğer mülklerin çevre düzenleme çalışmalarında tercih edilen kilit taşı ustası uygulma işleminden sonra bir çok avantajıda beraberinde getirmektedir. Kilit taşı ustası dış mekanlarda yapılmaktadır. Bunların başında gelen ise otopark zemin döşeme çalışmalarıdır. Neredeyse bütün otopark alanlarında kilit taşı görmek mümkündür. Beton atıldıkdan 2/3 sene içerisinde beton üzerine kilit taşı yaptıranlara rastlamak mümkündür. Bunun başlıca nedenleri ise kilit taşı ustası daha dekoratif bir görünüme sahip olmakla birlikte oldukça dayanıklı yapıya sahiptirler.

Beton gibi çatlama yapmaz kilit taşı ustasınde çatlama olduğu taktirde tek bir kilit taşı ustasınde olur bir tek kilit taşı ustasınin tadilatı da değiştimeside son derece kolay olup masrafsız bir uygulamadır. Ancak beton da sistem farklıdır. En ufak bir çatlamada ardı kesilmeden devamı gelecektir. Kilit taşı ustasınin bi diğer avantajı ise ağır basınca karşı son derece dayanıklı olup kolay kolay aşınma yapmaz yoğun kar yağışlarında kaymaya karşıda son derece dirençlidir.Kilit taşı ustası uzman bir kilit taşı ustası tarafından yapılmalıdır. Kilit taşı ustası sırasında dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktalar vardır.

Taşın yamuk gitmesi kilit taşı üzerinde su birikimleri gibi sorunlar ileryen dönemlerde can sıkıcı bir hale gelecektir. Kilit taşı fiyatları ise son derece makul olup toplu kullanım alanları yani apartman gibi alanlarda yönetim tarafından aidatlarla yapıldığından daha da ekonomik bir hale gelmektedir. Kilit taşı döşeme fiyatları taş döşemesi yapılacak alanlara göre de farklılık göstermektedir. Diyelim toprak bir zemine kilit taşı ustası yaptırmak istiyorsunuz fiyat biraz farklı olacaktır.

Bunun sebebi ise kilit taşı ustası toprak alanlarda uygulanmaz alanımızda muhakak güçlendirme yapmamız gereklidir. Bunlarda kilit taşı ustası fiyatlarına etki edecektir. Güçlendirme işlemlerinizi dolgu malzemesi ve ya beton ile çöze bilirsiniz. 2018 Yılında Ankara kilit taşı döşeme fiyatları 25 TL 30 TL arasındadır. Buhar kürlü ve 6, 8 cm kalınlığında beton elamanı olarak üretilen kilit taşı çeşitleri bir palette 15 m2 varıdır. Ve bir m2 de 36 adet kilit taşı düşmektedir. Bu adetler kilit taşı çeşitlerine göre de değişmektedir. Kilit taşı nakliyesi tek seferde 150 m2 olarak nakliyesi yapılır. Bu rakamlar standart kilit taşı için geçerlidir.  Ankara da kilit taşı ustası konusunda sayısız refaransa ulaşan firmamızı arayarak kilit taşı döşgmesi ve kilit taşı fiyatları hakkında detaylı bilgiler ala bilirsiniz.

Ankara Kilit Taşı
bottom of page