top of page

Kilitli Parke Taşı  

Ankara içerisinde firmamızın kilitli parke taşı fiyatları  kilitli parke taşı + Nakliye+ Kumu+ İşçilik olarak 1 m2 sini 30 TL den yapmaktayız  Kilitli parke taşı aşık taşı diye de adlandırılan aşık kemiğine benzemesinden dolayı bu ismi alan çevre düzenleme taşlarından birisi olan kilitli parke taşı beton dan üretilerek yer kaplamalarında uygulanır. Kilitli parke taşı modellerini yaşam alanlarımızın çevresinde farklı modellerde uygulandığını görmekteyiz peki kilitli parke taşı modelleri nelerdir? Ve nasıl uygulanır Kilitli parke taşı modelleri arasında sıklıkla tercih edilen yukarı da da belirttiğimiz gibi en çok tercih edilen modeli olmasının elbette birçok nedeni var birincil neden kuşkusuz sökülerek tekrar uygulana bilmesidir. Bir beton atılması ya da karo taşı gibi yer döşeme modellerinin tadilatı olmadığını da biliyor muydunuz? Karo taşı modelleri bir bütün olarak çökmesinden dolayı tadilatı mümkündür değildir.

Ve diğer bir sorunda kilitli parke taşı ile arasında 2 kat fiyat bulunmaktadır. Karo taşı en pahalı çevre düzenleme çalışmalarından birisidir. Ancak kilitli parke taşı döşemeleri bir bütün olarak çökse bile aynı taş çok basit yöntemlerle ve ucuz bir maliyetle tekrar uygulana bilmektedir. Ancak kilitli parke taşı modelleriniz kalitesiz ve sürekli yüzeyinde kavlamalar oluşuyorsa ve taş üzerinde çatlak gibi sorunlar çıkıyor ise buradan sizlere önerimiz o taşın tadilatı ile uğraşmamanız olacaktır. Kırılan taşların yenisi alınması taşın sökülmesi altına serilecek olan kumun ve işçilik maliyetleri de birleştirildiğinde yenisini yaptırmayla neredeyse aynı hesaba gelecektir. Yani tadilatı mümkün olmayan bölgelerde mevcut kilitli parke taşı modellerini sökmeden üzerine yenisini yaparak sağlam bir zemin üzerine yaparak çökme ve kırılmaları engelleye bilirsiniz.

Kilitli parke taşı döşemesi yaptıracağınız zaman en az 3 farklı üreticiden numune almanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü ömürlük bir uygulama ve bütçe gerektiren bir uygulama olduğu için dikkat etmekte fayda vardır. Ve işin şöyle de bir durumu var TSE belgeli parke taşı ve TSE belgesizler neredeyse aynı fiyatlarda satılmaktadır. Her iki taş arasındaki kalite farkı ise gözle görüle bilecek kadar bariz açıktır. Kalitesiz parke taşları uygulanan alanlarda 1 yıl dan az süre sonra alanda kötü görünümden başka bir şey olamayacaktır. Onun için kilitli parke taşı seçimini TSE belgeli olandan yana yapmanız yararınıza olacaktır. Ankara içerisinde firmamız kilitli parke taşı + Nakliye+ Kumu+ İşçilik olarak 1 m2 sini 30 TL olarak yapmaktayız sizlerde kilitli parke taşı hizmeti  almak için bizi arayarak aynı gün ücretsiz keşif den yararlana bilirsiniz.

Kilit Taşı Ustasını
Hemen Ara
EMAIL
Çalışma Saatleri

7/24

bottom of page