top of page

Parke Taşı Döşemeleri 

Bahçe ve çevresel tasarımda, sağlam yapısıyla tercih edilen bu özel taşlar, pres tekniği ile dayanıklı hale getirilmektedir. Özel bir madde ile preslenen bu taşlar, yağmur ve kar sularını dışarıda tutmaktadır. Taşların boşluklarına eklenen kumlar, taşların arasından sızacak olan suyu engellerler. Böylece su kenarlarda bulunan oluklara gider. Oluklardan da kanalizasyona giden su, çamur oluşmasını engeller. Renk seçeneklerine sahip kilit taşları, dayanıklıdır, kırılmaz. Ayrıca kayma meydana gelmez. Kırılma ve kayma meydana gelmemesi için özel tasarlanan bu taşlar, normal taşlara göre kilit tasarım özelliğine sahiptir. Birbirleriyle kenetlenebilen bu taşlar, bu tasarım özelliği sayesinde aralarda boşluk oluşturmaz. Parke Taşı Döşemeleri konusu, malzeme konusu kadar önemlidir. Kaliteli malzemeler, birinci sınıf işçilikle tamamlayıcı özelliklere sahiptir. Hızlı, pratik ve etkili sonuçlar veren parke taşı işlemleri, dış mekan zemin döşeme hizmetlerinin en önemli unsurunu meydana getirmektedir. Güncel hizmet kategorisinde, en iyi işçilik tercih edilmelidir.

 

 İşçilik Önemlidir

Kaliteli olan ve kırılmayan bu taşlar, işçilik konusunda da etkili çözümleri bir araya getirmektedir. Çözüm yöntemleri kategorisinde Parke Taşı Döşemeleri, oldukça önemlidir. Zeminin sağlam olması ve çökmelerin meydana gelmemesi, kaliteli işçilik için önemlidir. Bu işlem için, iş makineleriyle bozuk olan zemin düzlenir. Bozuk olan zeminin düzlenmesinden sonra, silindirle çökebilecek yerler belirlenir. Çöken yerler, özel kumlarla tesviye edilerek düzleştirilir. Bu düzleştirme işleminin ardından, ince kum serilir ve kilitli taşlar döşenmeye başlar.

 

Kilitli taşların döşenmesi işleminde, Parke Taşı Döşemeleri seçenekleriyle özel desen çalışması yapılmaktadır. Özel desen çalışmalarında, işin ustası olan kilit taşı ustaları, çevresel özelliklere göre çalışma hazırlarlar. En iyi bahçe peyzaj çalışmaları, renk uyumuna sahip çalışmalardır.

 Günümüzün En Önemli Zemin Kaplama Malzemesidir

 Birçok zemin kaplama seçeneklerine nazaran çok daha hesaplı olun kilit taşı hizmetleri, değiştirilebilir özelliği nedeniyle, uzun yıllar kullanılmaktadır. Özellikle belediyeler dar sokaklarda bu taşları kullanmaktadır. Kanalizasyon arızalarında işçiler hemen kilit taşlarını kaldırabilmektedir. Asfalt seçeneklerinde bu gibi durumlarda iş makinesi gerekir. Kilitli taşların döşenmesinde ve değiştirilmesinde iş makinesi gerekmez.Harç ve benzeri masraflarla uğraşmadan, bahçenizi ve parkınızı, kilitli taş seçenekleriyle pratik bir şekilde kaplayabilirsiniz. Parke Taşı Döşemeleri kategorisinde, işin ehli kişilerin tercih edilmesi, başarılı ve etkili zemin çalışmalarının en önemli aşamasını oluşturmaktadır. İnşaat kategorisinin en önemli seçeneklerini bir araya getiren, renk ve tasarım özellikleriyle tercih edilen bu kilitli taşlar, dış darbelere ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

bottom of page