top of page

 Parke Taşı Modelleri

Parke taşı Ankara kapalı oto park alanları ve diğer çevre düzenleme alanlarının neredeyse her yerinde uygulana bilen parke taşı Ankara modelleri uygulandığı alanda 10 cm gibi bir yüksekliğe neden olacaktır. Bu yüksekliğin sadece 6 cm lik kısmı parke taşı ait geri kalan 4 cm ise parke taşı altına düzleştirme için serilen toza aittir. Parke taşında 6 cm den aşağı 10 cm den yukarısını bulmanız mümkün değildir. Birçok insan parke taşı ve beton arasında kararsız kalarak seçim yapmakta zorlanmaktadır. Size sadece şunu söylemek istiyorum parke taşının tadilatı son derece kolay olmasının yanı sıra bir o kadar da ekonomiktir. Beton dökümü ile bir m2 de 15 TL gibi rakamlar oynamaktadır.

PARKE TAŞI KALİTESİ

Aldığımız yoğun telefon trafiği içerisinde sorulan yoğun olarak sorulan sorulardan bir tanesi de parke taşı modellerinin kalitesi hakkındadır. Aslında parke taşı kalitesi üretici firmasına göre farklılık göstermektedir. Tse belgesi olması çok kaliteli olduğu anlamına gelmez öyle kalitesiz parke taşı göre bilirsiniz ki içerisinde baskıdan çimentodan neredeyse eser yoktur ve TSE belgesine sahiptir ikinci olay ise kış aylarında buzlanmaya karşı zaten dayanıklı olan parke taşları üzerine tuz atılmasıdır. Parke taşı ne kadar kaliteli olursa olsun tuz atıldığı zaman taş üzerinde patlamalar oluşarak görünümü çok kötü bir hale getirecektir.

PARKE TAŞI MODELLERİ

Parke taşı döşemeleri beton ve en az beton kadar oturmuş sağlam bir zemine uygulanan parke taşı döşemesi için seçeceğiniz modelin kullanım alanına uygunluğunu da bilmenizde fayda vardır. Kullanım alanlarına göre 16 farklı modellerde üretilen parke taşı modelleri elips parke taşı, S taş, dekor taş, aşık taşı, boyutlu taş, kilit taşı, gibi modeller otopark, yürüme yolu gibi alanlar da sert zemin için seçenekler arasındadır.

PARKE TAŞI DÖŞEMESİ

Kalite konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. İşçilik kalitesi oldukça önemli ve bir o kadar da yorucu uygulamadır. Kalitesiz işçilikleri gün içerisinde gezdiğimiz her mülkün çevresinde göre biliriz. Bazen aralardan çıkan otlar, bazen kaymış parke taşları bu kötü görüntünün tek bir nedeni ola bilir oda kalitesiz işçiliktir. Büyük alanlarda biraz maliyetli olsa da küçük alanlarda kilit taşı altına serilecek toz dan önce altına mıcır ve laylon sererek ot çıkmasını engelleye bilirsiniz. Mıcırı kilit taşı altına serilecek toz ile aynı nakliyede getirip maliyeti de düşüre bilirsiniz. Bu işlem taş ömrünü de son derece uzatacaktır. Parke taşı hem satışı hem uygulaması için hizmet almak ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Kilit Taşı Ustasını
Hemen Ara
EMAIL
Çalışma Saatleri

7/24

bottom of page