top of page

Yol Taşları 

  Dünyamızdaki bilimsel ve teknolojik gelişmeler, insanlarda çevre bilincinin doğmasına neden olmuş, daha doğal ortamlarda yaşama arzusunu beraberinde getirmiştir. Son yıllarda ülkemizde de dekorasyon ve peyzaj alanlarında doğallığı yansıtan, taş döşemelere ilgi oldukça artmıştır.

 

            Yol denince ilk akla gelen trafiğin aktığı yollar olmaktadır. Ancak bahçelerimizde, site içerisinde, evlerimizin önüne bizler de yollar yapmakta ve güzelleşmesi adına buraları çiçekler ile dekore etmekteyiz. Önemi bakımından, yol taşları olayına öncelikle trafik açısından baktığımız zaman, özellikle üzerilerinde işleyen trafiğin çok olması durumunda, yollar çok daha sağlam olmalıdır. Yollar, yalnız üzerilerinde geçen kamyon ve tırlardan değil, iklim ve çevre koşullarından da etkilenmektedirler.

 

 Hangi Yol Taşı Daha İyidir

 

 Yol yapımlarında, beton ve asfalt dökmenin tercih edilmesi durumlarında, yapısı çok sağlam olmadığından, bir süre sonra yol üzerinde çukurlaşmalar olmakta bu da, araba geçişlerini güçleştirmektedir. Bu durumda devamlı bakım yapılması zorunlu hale gelmektedir. Kilit taşı, yol taşları içerisinde en sağlam olanıdır. Sıkıştırılmış yol zemini üzerine, çakıl yayılıp üzerine kilit taşı dizilip preslendiği de, yol son derece dayanıklı olmaktadır.

           

            Aynı şey bahçe yolları içinde geçerlidir, bahçenize yaptırdığınız yolun dayanıklı olmaması ve sık sık kırılarak, görüntüyü bozması canınızı sıkacaktır. Sağlam bir yol taşı olan kilit taşı döşemeniz durumunda, bahçe yolunuz sağlam olacaktır. Kilit taşının sağlam olmasının nedeni çok iyi yoğurulması, kalıplara dökülüp şekil verildikten sonra, fırınlanması ve preslenmesidir. Sağlamlığı ve estetik görünüşü nedeni ile yolların yanısıra kaldırımlarda kilit taşı ile döşenmekte ve böylece çevre koşulları ve iklimden daha az etkilenmektedirler.

 

 Yol Taşı Olan Kilit Taşının Özellikleri Nelerdir?

 

            Kilit taşı, sağlamlığının yanı sıra son derece estetik görünüşlüdür. İmalatı, sekizgen, altıgen, dörtgen, küp, L, kare ve dikdörtgen olarak yapılabildiği için, bahçe yolunuzu istediğiniz geometrik şekilde dekore edebilirsiniz.

 

            Kaymaz ve su tutmaz. Devamlı yıkanan ve sulanan bahçe yollarının kaymaması sizin için büyük önem taşıyacaktır. Kilit taşı döşenirken, dökülen mıcır sayesinde, taşlar suyu geçirmez ve kaymaz. Döşemesi çok kolaydır. Konusunda uzman olan, kilit taşı ustaları bu işi kolaylıkla halledecekler dir. Bu taşlar birbirlerine kilitlenerek monte edildikleri için, takması ve sökmesi son derece kolaydır. Herhangi bir bozulma veya kırılma durumunda taşı rahatlıkla söküp, değiştirebilirsiniz.

 

            Bahçe yolunuz döşendikten sonra, taşları renklendirip, şekillendirerek istediğiniz dekorasyonu elde edebilirsiniz.

 

 Yol Taşı Fiyatları

 

            Kaplanacak yolun uzunluğu, seçilen taşın çeşidine göre yol taşı fiyatları değişiklik göstermektedir. En ekonomik yol taşı fiyatları www.kilitliparkeankara.com sitesinde bulunmaktadır, güven ile satın alabilirsiniz.

v class="col-md-6">
          
          <div class="product-bg-color">
          
          <h4 class="product-details-title">
           Fiyat Listesi
          </h4>
          
          
            <table class="table table-hover">
<thead>
<tr>
<th>Ölçü</th>
<th>Birim</th>
<th>Fiyat</th>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>2x30xsb  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>39,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>2x30x60  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>46,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>3x30xsb  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>48,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>3x30x60  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>55,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>4x30xsb Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>60,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>4x30x60 Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>65,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>3x40x40  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>55,00 TL</td>
</tr>
<tr>
<td>4x40x40  Ham</td>
<td>1/M2</td>
<td>65,00 TL</td>
</tr>
</tbody>
</table>                
                <br>
                <hr>
               <strong> Ürünlerimiz Fabrika Teslimidir.<br>
                Fiyatlarımıza KDV ve Nakliye Dahil Değildir.</strong>
                </div>
                
          </div>

Kilit Taşı Ustasını
Hemen Ara
EMAIL
Çalışma Saatleri

7/24

bottom of page