top of page

KİLİTLİ TAŞ

Kilitli taş genel olarak normal çimentolu buhar kürlü olarak üretilen beton parke taşı çeşitlerinden birisi olan klasik model Kilitli taş modelleri arasında da aşık taşı olarak adlandırılmaktadır.Kilitli taş çevre düzenleme çalışmalarında kullanıldığı alanlar okul bahçesi, site bahçeleri, otopark ve diğer bahçe düzenleme işlerinde de tercih edilmektedir. Kilitli taş fiyatları ise uygun olup beraberinde bir çok avantaj sunmaktadır. Bozulan ve ya kayan Kilitli taş çok basit yöntemlerle sökülerek tekrar aynı yere döşemesi yapıla bilmektedir. Ağır basınca karşı dayanma gücü 1000 kg dır.

Ankara Kilitli Taş

Kilitli taş üzerinde araç rahatlıkla geze bilir. Ancak bunun için gerekli altyapıyı sağlamak gerekir. Sağlam bir alt yapı üzerine uygulanacak olan Kilitli taş asfalt, beton ve diğer ürünlere kıyaslandığı zaman kilitli taş daha uzun ömürlü olduğu gözlenmektedir. Yukarı da da belirtiğimiz gibi kilitli taş tadilatı kolay bir ürün olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Mesela buna örnek olarak beton çatladığı zaman nasıl bir tadilat yapıla bilir ? Kısa süreli tadilat yapılır ama kesin çözüm olmayacaktır. Ayrıca kilitli taş fiyatları diğer ürünlerden de çok daha uygun fiyatlardadır.

Kilitli taş değişik renk alternatiflerinin yanı sıra elips, dekor, beşgen, kilitli taş gibi seçenekleride çevre düzenleme çalışmalarınızı süsleyecektir. Ayrıca kilitli taş 6 ve 8 cm yüksekliğinde üretilmektedir. Kilitli taş zemin sağlamlığına göre bu iki ebattakilerden seçe bilirsiniz.Beton olmayan çökmeye daha meyilli allanlarda 8 cm ve üzeri kilitli taş tercih edebilirsiniz. Beton üzeri sağlam bir zeminde ise 6 cm lik kilitli taş işinize çözüm olacaktır.

Kilitli taş kalınlık fiyatları m2 de 2- 3 TL kadar cüzi rakamlar oynamaktadır.

Ankara içerisinde 6 cm kilitli taş + işçilik 25 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Eğer zeminde sıkıştırma yapılacaksa fiyatlar artmaktadır. Ancak kilitli taş döşemesi yapılırken muhtemelen kenar bordür taşlarına gerek duyulacaktır. Bordür taşları da malzeme + işçilik 20 TL olarak yapılmaktadır. Sizlerde Ankara kilitli taş hizmeti almak için bizi arayarak ücretsiz keşif ekibimizden yararlana bilir. Fikir alış verişinde buluna bilirsiniz.ekonomik ve kaliteli kilitli taş döşeme hizmeti ala bilirsiniz.

Son Paylaşımlar
bottom of page