top of page

Ankara çim ekimi

Ankara çim ekimi, Ankara çim ekim ustası, çim ekimi fiyatları, Ankara çim ekimi fiyatları

Ankara Çim ekimi özellikle uygulanması gereken sezonu kaplar bu ilk bahar ve son bahar dönemini içeren ayların sonundadır. Ekim ayı dikim ayı dediğimiz eylül ekim aylarındaki Ankara çim ekimi daha verimli olduğu gözlenmektedir. Ankara çim ekimi uzun yıllar daha verimli olması için en önemli detaylardan birisi toprak kalitesidir. Çim ekimi toprağı oldukça kaliteli olmalıdır. Elbette toprak kalitesi kadar çim tohumları da kaliteli olmak zorundadır. Çim ekiminde toprak ve tohum kalitesiz olursa Ankara çim ekimi alanında öbek öbek

boşluklar olacaktır. Bu da hem göz zevkinizi bozacak hemde Ankara çim ekimi ömrü çok kısa olacak anlamına gelecektir. Ankara çim ekimi fiyatları oldukça ekonomik ve kalıcı bir uygulamadır. Peki çim ekimi nasıl yapılır?

Yukarı da da belirtiğimiz gibi Ankara çim ekimi için en önemli detaylardan birisi olan toprak kalitesidir. Çim ekimine başlamadan önce eğer otomatik sulama yaptırmaya da karar verdiyseniz ilk önce otomatik sulama sistemi yapılmalıdır. Sonrasında Ankara çim ekimi yapılacak alandaki toprak kalitesi gözden geçirilerek gerek varsa ise toprak takviyesi yapılmalıdır.

Firmamız Ankara çim ekimi toprak takviyesi işleminde toprak temini şeker fabrikasından temin etmektedir. Şeker fabrikasından alınan bahçe topraklarında tarımsal katkıların tamamı bulunmaktadır. Bunların içerisinde şu anda tarımsal topraklarda kullanılan solucan gübreside bulunmaktadır. Bu da Ankara çim ekimi nin çok daha verimli ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Ankara çim ekimi için gerekli olan toprak takviyesi de sağlandık dan sonra yeni gelen toprak Ankara çim ekimi yapılacak alana serilir.

Ve tırmıklama yapılarak toprak içerisindeki yabancı maddeler arındırılır. Ve Ankara çim ekimi engebeli olmaması için her tarafın terazide olması gerekir bu her usta yapmaz ama daha nizami bir alan olması için ip çekile bilir terazi bile tutula bilir. Ankara çim ekimi için toprak tırmıklama ve mastarlama işleminden sonra çim tohumları 1 m2 10 gram düşecek şekilde yayılmalıdır. Ve yanmış elenmiş gübre ile de üzerine kapama yapılır.

Gübre kalitesi de çok önemlidir. Gübre kapama işleminin ardından Ankara çim ekimi için üzerinde silindir. Gezdirilerek tohumların tamamen yerine oturması amaçlanır Silindir.Alanı düz bir hale getirene kadar gezdirilir. Ve son olarak Ankara çim ekimine can suyu verilir. Şunu unutmayalım Ankara çim ekiminin canı sudur sabah erken saatlerde akşam güneşinden sonra Ankara çim ekimi muhakak sulanmalıdır. Ankara çim ekimi fiyatları son derece ekonomik olup doğal çim ekimleri uzun yıllar kalıcı olacaktır. Sizlerde Ankara çim ekimi fiyatları almak ve diğer çevre düzenleme çalışmalarınız için 0532 410 6671 numaramızı arayarak kaliteli hizmetlerimizden yararlana bilirsiniz ?

Son Paylaşımlar
bottom of page